В Кроватці вшанували вояків УПА

Дата: 15.02.2018 10:48

13 лютого пам’ятна дата для Рожищенського району, і для Копачівської ОТГ зокрема. 70 років виповнилося відтоді, як мешканець села Кроватка Петро Левчук (псевдо «Запорожець») та його побратими з села Рудка-Козинська Микола Архипчук (псевдо «Яструбок») та Степан Архипчук (псевдо «Мартин») загинули в бою з учасниками підрозділу МДБ. Хлопці полягли у 1948 в оточенні біля села Кроватка.

З цієї пам’ятної нагоди в Рожищенському районі відбулися поминальні заходи, в них взяв участь голова Копачівської ОТГ Олександр Совтис.

Спочатку, небайдужі громадяни вшанували хвилиною мовчання полеглих та поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим воякам УПА в м. Рожище. Потім пом’янули полеглих на полі бою в с. Кроватка біля встановленого пам’ятного Хреста, на території Копачівської об’єднаної територіальної громади. Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Василь Шняк відслужив поминальну панахиду.

Громадські активісти ГО «Самооборона Рожище» висловили пропозицію встановити на місці кривавих подій пам’ятник.