В Копачівці обрали найкращий великодній кошик

Дата: 13.04.2018 20:05

Великдень одне з найулюбленіших свят українців. Господині заздалегідь готуються до цієї події: випікають запашні паски, формують ковбаски, фарбують крашанки. В ніч на Великдень вміст кошика освячують у храмі. Кожен продукт має своє символічне значення. Оздоблення великодніх кошиків – то ціле мистецтво, там сучасні господині демонструють справжній креатив.

Ще б пак! Прикрашання кошика весняними квітами, вербою, вишитими рушниками – данина українським традиціям. Аби популяризувати серед українців релігійне та національне свято –  Великдень, 12 квітня в Копачівському будинку культури відбулася виставка-конкурс «Великодній кошик».

Участь в конкурсі взяли представники з усіх сіл об’єднаної громади. Учасники дійства привезли оригінальні, майстерно виконані пасхальні композиції.

Не залишилися гості і без розваг. Працівники культури Копачівської об’єднаної територіальної громади підготували святковий концерт «Писанковий дивосвіт». Окрім музичних номерів, гості мали змогу дізнатися про традиції українського писанкарства, зокрема, чим відрізняється писанка від драпанки, та що таке українська крапанка.

На сцену виходили учні місцевих шкіл, вихованці дитячих садочків, солісти закладів культури ОТГ та дарували присутнім весняний настрій. З великодніми вітаннями до громади звернувся Копачівський сільськи голова Олександр Совтис. Він побажав громадянам миру, здоров’я, щастя та достатку не лише на Великдень.

Далі пасхальні композиції оцінювало вимогливе журі. Чого тільки не придумали народні умільці! Учасники конкурсу сформували композиції з крашанок у кольорах національного прапора, прикрашали вербові гілки видуванками, пригощали традиційними стравами – паскою та ковбаскою гостей дійства. Через різноманіття композицій та їх оригінальне оформлення членам журі було надзвичайно важко обрати переможця. Однак, найкращими визнали великодній кошик від працівників клубу села Башова. Переможці отримали почесну грамоту та подарунковий сертифікат на суму 300 гривень.

Без символічних нагород ніхто не залишився, адже журі обрало найсмачнішу паску та найкращу писанку.

На завершення свята кожен гість мав змогу взяти участь у майстер-класі – розписати власноруч великодню писанку. Під керівництвом методиста Рожищенського районного дому «Просвіта» Марії Поліщук, і дорослі, і діти натхненно розписували писанки за допомогою спеціального писачка, так, як це колись робили наші предки. Після цього кожен мав змогу свою писанку розфарбувати.

Свято сподобалося всім: і дорослим, і дітям. Тому представники оргкомітету задля популяризації українських традицій в громаді вирішили проводити його щорічно.