Копачівська громада
Волинська область, Луцький район

Органи місцевої влади повинні співпрацювати з районним військовим комісаріатом, - Олег Алєксєєв, військовий комісар Рожищенського РВК

Дата: 25.09.2018 12:19
Кількість переглядів: 1934

Фото без опису

Осінь – час призову. З 1 жовтня юнаки, а подекуди і дівчата, поповнять лави Збройних Сил України. Однак віддати належне Батьківщині – здійснити військовий обов’язок готові не всі. Призовники все частіше ухиляються від служби в армії, часто не знаючи, що мають право на відстрочку. Власне, щоб пояснити, хто насправді може скористатися відстрочкою від строкової служби, а хто взагалі звільняється від служби в армії в подробицях розказав військовий комісар Рожищенського  РВК, підполковник Олег Алєксєєв на брифінгу «Все, що потрібно знати про військовий обов'язок та військову службу».

Як виявляється, деякі категорії громадян мають беззаперечне право і законні підстави для відстрочки від служби в Збройних Силах України.

«Проходження військової служби – це конституційний обов’язок осіб чоловічої статі, але для надання відстрочки від служби в армії має бути вагома підстава. Призову підлягають особи від 18 до 27 років. Відстрочку призовник може отримати: за сімейними обставинами, для здобуття освіти, за станом здоров’я, для продовження професійної діяльності. Однак, призовник своє право повинен обґрунтувати відповідними документами», - зазначив Олег Алєксєєв.

Відстрочка від служби в армії надається у тому разі, якщо у призовника є непрацездатні батьки (батько або матір), або непрацездатні особи під опікою чи піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або особи, над якими призовник здійснює опіку. Пакет документів примітивний: заява призовника про надання відстрочки, завірені копії документів про непрацездатність осіб, довідка про склад сім’ї та підтверджуючі документи, що вказаних в заяві, непрацездатних осіб не має кому отримувати. Це може бути довідка органів місцевої влади, або реєстрації соціального стану. Також право на відстрочку має одинокий батько або одинока матір, якщо на утриманні перебуває двоє і більше неповнолітніх дітей, до досягнення старшою дитиною повноліття.

Дитина до трьох років або більше трьох років теж може стати причиною відстрочки від служби в армії, за умови, що вона виховується без матері у зв’язку з її смертю, або ж за рішенням суду. Правом відстрочки від служби в армії можуть скористатися чоловіки, які мають вагітну дружину, двоє і більше дітей, або ж в родині є дитина або дружина з інвалідністю.

Вагома підстава для відстрочки – якщо призовник є особою з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, або ж якщо на строкову службу призивають двох рідних братів. Один з них – може отримати відстрочку, але таке можливо з урахуванням пропозиції батьків. Якщо ж брати не хочуть скористатися своїм правом на відстрочку, то в такому разі, держава забезпечує їм службу разом: в одній частині, в одній роті і т.д.

Районний комісар пояснив, що всі, хто має право на відстрочку можуть отримати її без проблем, головне надати всі необхідні документи в районний комісаріат.

«Через необізнаність та власний страх призовники десятою дорого оминають воєнкомат. Якщо є обставини та законні підстави для відстрочки – проблем жодних не виникає, варто лише прийти в РВК та надати пакет документів, які підтверджують це право і відстрочка буде надана. Однак призовники бояться, адже часто повістка помилково приходить повторно. В такому разі, варто повідомити в РВК, що відстрочка вже надана», - зауважив воєнком.

Районний військовий комісаріат та органи місцевого самоврядування повинні активно співпрацювати, аби забезпечити належний облік, інформування та оповіщення призовників про строкову службу та право на відстрочку. Тобто, сприяти тому, щоб призовники не боялися елементарного – подати документи в РВК. За несвоєчасно та неякісно виконану роботу спеціалісти, які ведуть військовий облік а також голови сільських та селищних рад можуть бути оштрафовані, зауважив Олег Алєксєєв.

Під час брифінгу спростували поширений міф, що особи, які призиваються на строкову службу будуть брати участь в Операції об’єднаних сил. Насправді, солдати можуть проходити службу в частині, яка дислокується поблизу місця проведення Операції об’єднаних сил  та бере в ній участь, але в епіцентр військових дій ті, хто проходять строкову службу не допускаються.

Що стосується відстрочки за медичними показами, то за результатами роботи медичної комісії РВК, значну кількість призовників визнають не придатними для служби в армії за станом здоров’я. Якщо детальніше, то тимчасову відстрочку від служби за станом здоров’я можна отримати внаслідок травм: переломів верхніх та нижніх кінцівок, травм на виробництві та ін. Медична комісія у військовому комісаріаті приносить неабияку користь, адже дозволяє оцінити стан здоров’я призовників та виявити небезпечні хвороби.

«Згадайте, коли ви останній раз проходили комплексне медичне обстеження? Здавали  аналізи? Призовники проходять детальний огляд у спеціалістів. Результати медичної комісії свідчать, що чимало потенційних солдатів зовсім не придатні для служби в Збройних Силах України за станом здоров’я, під час проведення оглядів та маніпуляцій у багатьох призовників різного віку вдалося виявити початкову та вже досить задавнену стадії туберкульозу, гепатиту В і С, сифілісу та навіть ВІЛ-інфекцію», - розповів Олег Алєксєєв.

Фото без опису

На відстрочку від строкової служби в армії мають право студенти та учні загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів з денною формою навчання. Ті, хто здобувають освіту на заочній формі – таке право втрачають.  Однак і тут є винятки: право на відстрочку мають ті, хто навчається в інтернатурі, аспірантурі та докторантурі з відривом або без відриву від виробництва. Довідку про те, що призовник є студентом потрібно надавати щороку до 1 жовтня в РВК. Документ має бути встановленого зразка та підписаний керівником навчального закладу.

Право на відстрочку студентам поширюється на тих, хто навчається закордоном. Призовник має надати довідку про те, що є студентом іноземного навчального закладу. Однак документ має бути перекладений українською мовою, а переклад нотаріально завірений.

Відстрочка від строкової служби в армії для студентів має деякі нюанси: наприклад, якщо студент вирішив перевестися на таку ж спеціальність в інший виш,  то право відстрочки залишається за ним. Якщо ж студент в процесі навчання вирішив змінити спеціальність та перевестися на інший факультет у своєму виші, або на інший факультет в іншому виші – право відстрочки втрачається.

Якщо ви вчитель або медик – маєте право на відстрочку від служби в армії, але за певних умов.

Педагогічні працівники мають право на відстрочку якщо працюють у навчальному закладі за спеціальністю з повним навантаженням, а це – 18 годин в тиждень. Тобто, вчитель-призовник повинен викладати лише математику і нічого крім математики, не менше 18 годин на тиждень. Стандартний пакет документів для надання відстрочки має доповнювати довідка з місця роботи про повне завантаження на займаній посаді, довідка з управління (відділу) освіти про направлення на роботу у навчальний заклад, копію трудової книжки та копію диплома про здобуття вищої освіти.

Право на відстрочку від служби в армії для продовження професійної діяльності мають медики, які працюють в сільській місцевості, при умові повного навантаження на займаній посаді, а це 38,5 годин на тиждень згідно з наказом Міністра охорони здоров’я №319 від 25.05.2006 р.

Правом на відстрочку можуть скористатися і священики, якщо вони займають посаду в релігійній організації, яка діє за статутом зареєстрованим у встановленому порядку, але на час виконання обов’язків священнослужителя.

А також сільські та селищні голови, на час виконання повноважень очільника органу місцевого самоврядування.

Поліцейських, а також тих, хто служить у військовому резерві на строкову службу в армії теж не призивають.

Не місце в лавах Збройних Сил України і засудженим. Для цього варто правоохоронним органам пред’явити відповідний документ з поліції, прокуратури чи суду.

Однак відстрочка – особиста справа кожного громадянина України чоловічої статі. Якщо призовник попри законні підстави на відстрочку все ж таки хоче здійснити свій конституційний обов’язок – строкову службу в лавах Української армії, то може звернутися з відповідною заявою до військового комісаріату та пройти службу.

Варто зазначити, що в мирний час від проходження військової служби звільняються ті особи, що визнані непридатними за станом здоров’я; особи, які досягли 27-річного віку; особи, які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів; особи, в яких батько, мати, сестра або брат загинули, померли, або стали інвалідами під час проходження служби або зборів військовозобов’язаних; особи, які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах; особи, які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від перебування покарання; а також особи, яким після закінчення ВНЗ присвоєно звання офіцерського (начальницького) складу.

Олег Алєксєєв закликав призовників не боятися воєнкомату, адже законне право на відстрочку від строкової служби в армії ніхто відбирати не намагається, однак скрізь має бути лад, особливо в документах. Якщо маєте вагомі причини, щоб відкласти на деякий час службу в лавах Збройних Сил України – повідомте про це воєнкомат.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь