Копачівська громада
Волинська область, Луцький район

Універсальна десяткова класифікація в бібліотеках: вивчаємо та впроваджуємо

Дата: 05.06.2019 17:33
Кількість переглядів: 1265

Фото без опису     

  Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 р. №177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» у бібліотеках України впроваджується нова міжнародна класифікація (УДК), яку використовують 130 країн.
    Зважаючи на велику кількість виникаючих запитань про пересистематизацію фондів і каталогів, для напрацювання узгодженої політики щодо впровадження УДК в освітянських бібліотеках району та громади., а також враховуючи те, що найкращим засобом поширення актуальної та необхідної інформації для бібліотекарів є заняття з підвищення кваліфікації. Так, 4 червня на базі комунального закладу "Копачівська публічна бібліотека" Копачівської ОТГ відбувся семінар-практикум для шкільних бібліотекарів Рожищенського району за темою «Упровадження в Універсальної десяткової класифікації практику роботи бібліотек ЗЗСО».

Фото без опису
        Учасників семінару привітали директорка комунального закладу "Копачівська публічна бібліотека" Валентина Герасимяк та методист районного відділу освіти Світлана Тимчук. Ознайомили з метою заходу, планом роботи та наголосили на важливості проведення семінару-практикуму з цієї теми. Універсальна десяткова класифікація є міжнародною системою класифікації документів, що об'єднує всі галузі знань у єдиній універсальній структурі із загальною десятковою нотацією. Таблиці УДК призначені для систематизації документів, пошуку інформації та організації фондів документів з усіх галузей знань у бібліотеках. Систематизація документів відповідно до УДК стосується і шкільних бібліотек.

Фото без опису
      Професія бібліотекаря – професія творча. Чим вищою є креативність бібліотекаря, тим більше шансів для розвитку творчого потенціалу в учнів.
       У практичній частині майстер-класу учасникам було запропоновано визначити індекси для нових видань та обговорити труднощі, які виникли.
   Методичні рекомендації з упровадження УДК були одноголосно схвалені для використання у роботі освітянських бібліотек району.
        Учасники семінару залишилися задоволеними отриманою інформацією та спілкуванням.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь