Копачівська громада
Волинська область, Луцький район

Легальні трудові відносини.

Дата: 04.02.2020 11:10
Кількість переглядів: 448

    Фото без опису

        В наш непростий час чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим вигодам, чим сприяють розвитку такого негативного явища, як “тіньова зайнятість”.

     “Заробітна плата без конвертів”  є важливою складовою у динаміці розвитку економіки району, збільшення надходжень до бюджету, реальними кроками в напрямку соціального захисту громадян.

       Працівники, котрі отримують гроші “в конвертах”, є заручниками самих себе. Отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, вони позбавляють себе соціальних гарантій.

  Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників,  то періоди, за які не сплачені внески “випадають“ із страхового стажу найманого працівника та не включаються в  заробіток для розрахунку розміру пенсій.

Часто роботодавці виправдовуються, що працівник не оформлений на роботі у зв’язку з випробувальним терміном, однак ст.26 КЗпП України наголошує: при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути зазначена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу. В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю. Якщо працівника фактично було допущено до роботи, а роботодавець не видав наказ (розпорядження) про прийняття на роботу, не заповнив трудову книжку, то даний випадок кваліфікується як порушення вимог законодавства про працю.

     Користуючись тим, що зараз у нашій державі важко знайти роботу, працедавці змушують робітників працювати за “сірими”, вигідними лише їм схемами, добре розуміючи, що у людей немає іншої альтернативи. Такі працівники стають повністю беззахисними перед роботодавцями. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично. Працівник  не має ніяких доказів для підтвердження дійсного розміру своєї зарплати і трудового стажу. Роботодавець може платити працівнику стільки і до тих пір, скільки вважає за потрібне. Офіційно неоформлена на роботу людина  ризикує залишитися без права на отримання пенсії та інших соціальних виплат. Таким чином, нелегальна зарплата не лише зменшує надходження до бюджету та державних соціальних фондів, а й тягне за собою багато неприємностей і для самих працівників. 

   Тому легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості — є одним з ключових напрямків роботи усіх державних органів. І вирішувати цю проблему треба спільними зусиллями — як державі, так і самим працівникам.

     Варто вже зараз відстоювати свої конституційні права — вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин. 

     Ніхто не зможе краще змусити роботодавців чесно платити зароблені гроші, як самі працівники, які повинні просто не погоджуватися на роботу за невигідними для себе умовами.

   Своєчасна й повна сплата платежів, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів — це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

 

 

Начальник відділу обслуговування громадян

(сервісний центр)                                                                                              С.А.Гринюк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь