Під час сесії Копачівської сільської ради розглянули створення Служби у справах людей та внесення змін у бюджет

Дата: 03.03.2021 13:40

Відбулося чергове засідання сесії Копачівської сільської ради, де розглянули актуальні для громади питання. Першочергово було внесено зміни в бюджет територіальної громади. У зв’язку з погіршенням погодних умов у січні та лютому 2021 року депутати проголосували за виділення коштів для очищення снігу в населених пунктах територіальної громади, в бюджеті передбачили видатки на оплату послуг прибирання снігу на суму  77971, 03 грн. Окрім того, на сесії постановили збільшити видатки Копачівської сільської ради на поточний ремонт вуличного освітлення в селах Копачівка, Кроватка, Кременець та Підгірне на загальну суму  120738, 17  грн.

З метою реалізації державної політики у сфері соціального захисту дітей, запобігання і профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності та вчиненню правопорушень в Копачівській сільській раді створили Службу у справах дітей. Новостворена служба є виконавчим органом територіальної громади, зі статусом юридичної особи. Служба у справах дітей здійснюватиме наступні завдання:

• надання та скасування статусу дитини-сироти, дитини позбавленої батьківського піклування, дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій  та збройних конфліктів;
  • встановлення та припинення опіки та піклування над дітьми сиротами та дітьми позбавленими батьківського піклування;
  • призначення опікуна, піклувальника над дітьми сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, та звільнення від повноважень опікунів та піклувальників;
  • встановлення та припинення опіки над житлом та майном дитини-сироти або дитини позбавленої батьківського піклування;
  • влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до державних дитячих закладів;
  • надання дозволу на здійснення правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право власності користування яким має дитина (або діти);
  • розв’язання спору, що виник між батьками, щодо визначення імені, прізвища, по батькові дитини;
  • розв’язання спору, що виник між батьками щодо визначення місця проживання дитини, участь у вихованні дитини та інші повноваження передбачені Законодавством України.

Окрім того, під час сесії розглянули питання про визначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності для продажу прав на них на земельних торгах. Зокрема, розглянули проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за межами населеного пункту с. Олександрівка. Визначена сільськогосподарська ділянка може бути передана в оренду. Продаж права оренди на земельну ділянку відбудеться на земельних торгах у визначений законодавством строк.