Що робити та де ховатися
В міській раді відбувся круглий стіл, під час якого порушили питання забезпечення функціонування критичної інфраструктури у випадку подальшої агресії Росії, облаштування укриттів, інформування населення в разі відключення мобільного зв’язку та інтернету.
У четвер, 17 лютого, очільники Рожищенської, Копачівської, Доросинівської громад, начальники відповідальних органів та відомств, керівники структурних підрозділів обговорили дії для забезпечення безперебійного водопостачання та водовідведення, встановлення резервних джерел електропостачання для лікарні та інших соціально важливих об'єктів.
«Всі ми сподіваємося на розв’язання ситуації дипломатичними та політичними засобами без кровопролиття. Але кожен має працювати над тим, щоб жителі наших населених пунктів були готові оперативно реагувати та розглядати різні варіанти розвитку подій. Тому маємо відпрацювати й алгоритм, як діяти в разі виникнення надзвичайної ситуації чи війни», – звернувся до присутніх Рожищенський міський голова Вячеслав Поліщук.
Непрацююче населення має ховатися в найпростіших укриттях, тобто у підвальних приміщеннях багатоповерхівок чи льохах, якщо це приватний сектор. Відповідальність за облаштування укриттів несуть голови ОСББ та власники приватних обійсть.
Спеціалісти вже перевірили чимало освітніх та дошкільних закладів саме щодо облаштування укриттів. Адже в разі настання надзвичайної ситуації евакуація їх вихованців та працівників має відбуватися у спеціально облаштовані для цього підвальні приміщення будівель.