Вивчаємо історію свого краю
З метою вивчення історичної та культурної спадщини краю, збереження унікальних свідчень з історії громади, покращення рівня знань мешканців про історію населених пунктів, де вони проживають, а також для отримання якісного краєзнавчого матеріалу для підготовки видань з історії сіл Копачівської ОТГ проводиться конкурс "Спадщина громади". Просимо вас ознайомитися з порядком його проведення.
П О Л О Ж Е Н Н Я
про краєзнавчий конкурс усної історії «Спадщина громади»
І. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок проведення краєзнавчого конкурсу усної історії «Спадщина громади» (далі – конкурс «Спадщина громади»).
1.2. Конкурс «Спадщина громади» проводиться з метою вивчення історичної та культурної спадщини краю, збереження унікальних свідчень з історії громади, покращення рівня знань мешканців про історію населених пунктів, де вони проживають, а також з метою отримання якісного краєзнавчого матеріалу для підготовки видань з
історії сіл Копачівської ОТГ.
1.3. Основними завданнями Конкурсу «Спадщина громади» є:
- залучення мешканців громади, учнів шкіл та молоді до активної діяльності з вивчення історії рідного краю.
- виховання в молоді патріотизму, любові до України, рідного краю, поваги до місцевих звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей українського народу;
- підвищення інтересу мешканців до науково-дослідницької роботи;
- розширення напрямів краєзнавчих досліджень;
- збереження унікальних свідчень старожилів громади;
- просвітницька діяльність.
1.4. Термін попередньої реєстрації учасників: до 10 листопада 2022 року.
1.5. Термін подачі конкурсних матеріалів: до 1 грудня 2022 року.
ІІ. Організатори Конкурсу «Спадщина громади»
2.1. Організатором Конкурсу «Спадщина громади» є громадська організація
«Площа Молоді» (далі ГО «Площа Молоді») та Молодіжний центр «DidUhim».
2.2. Організаційно-методичне забезпечення проведення Конкурсу «Спадщина громади» покладається на волонтерів Молодіжного центру «DidUhim» та керівництво ГО «Площа Молоді».
2.3. До проведення Конкурсу «Спадщина громади» залучаються краєзнавці Волині, а також зацікавлені установи та організації (за згодою).
ІІІ. Учасники Конкурсу «Спадщина громади»
3.1. До участі в Конкурсі «Спадщина громади» запрошуються мешканці Копачівської ОТГ незалежно від віку, статі, місця навчання, роботи тощо.
3.2. У Конкурсі «Спадщина громади» можуть брати мешканці інших громад за умови подання краєзнавчого матеріалу, відповідного до умов Положення.
ІV. Умови участі в Конкурсі «Спадщина громади»
4.1. Учасники конкурсу «Спадщина громади» проводять краєзнавчу пошукову роботу шляхом усного опитування (інтерв’ю) з мешканцями сіл Копачівської громади.
4.2. Учасник конкурсу проходить обов’язкову попередню реєстрацію заповнюючи заявку на сервісі google forms за посиланням:
https://forms.gle/uJLxt8SF7HwMcNW4A.
4.3. Після реєстрації учасник отримує на вказану при реєстрації електронну пошту опитувальник за допомогою якого проводитиме інтерв’ю.
4.4. Учасники здійснюють запис інтерв’ю за допомогою цифрових засобів аудіозапису (смартфон, диктофон тощо).
4.5. Кількість опитаних від одного учасника – необмежена.
4.6. У конкурсних матеріалах обов’язково зазначити ім’я і прізвище опитуваного, місце і рік народження і місце проживання, а також дозвіл на публікацію інформації.
4.7. Конкурсні матеріали можуть бути у будь-якому аудіо- чи відеоформаті, який відтворюватиметься (mp3, ogg, wma, wav, mpeg4, avi тощо). Можна декілька файлів, але в одному повідомленні. Перед відправленням обов’язково варто перевірити чи відтворюються файли з матеріалами конкурсу.
4.8. Конкурсні матеріали надсилаються учасниками конкурсу на електронну адресу: mckopachivka@gmail.com як прикріплені файли. У темі повідомлення вказати прізвище та ім’я учасника.
V. Критерії оцінювання конкурсних матеріалів
- Якість аудіо- або відеозапису;
- якість та унікальність інформаційної складової;
- рівень інформативності матеріалів;
- відповідність конкурсним умовам;
VІ. Підбиття підсумків та нагородження переможців
6.1. З метою забезпечення об’єктивної оцінки результатів Конкурсу «Спадщина громади» створюється суддівська колегія.
6.2. До складу суддівської колегії входять краєзнавці краю та представники громадських організацій (за згодою).
6.3. За результатами розгляду конкурсних матеріалів визначаються переможці та призери конкурсу.
6.4. За підсумками конкурсу переможці та учасники Конкурсу «Спадщина громади» нагороджуються дипломами, грамотами, призами організаторів
6.5. Краєзнавча інформація з конкурсних матеріалів учасників буде вміщена у краєзнавчому виданні із зазначенням автора.
VІІ. Фінансування
Витрати на організацію та проведення Конкурсу «Спадщина громади» та нагородження переможців здійснюються за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством України.
Додаткова інформація: 0682560193, mckopachivka@gmail.com