A A A K K K
для людей із порушенням зору
Копачівська громада
Волинська область, Луцький район

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо проекту рішення про перепрофілювання (зміну типу) ЗЗСО «Гімназії села Уляники» Копачівської сільської ради у ЗЗСО «Початкова школа села Уляники» Копачівської сільської ради

Дата: 09.08.2023 10:09
Кількість переглядів: 67

        Найменування організатора громадського обговорення: Копачівська сільська рада.

        Мета: врахування думки жителів Копачівської територіальної громади щодо рішення про перепрофілювання (пониження ступеня) ЗЗСО «Гімназія села Уляники» Копачівської сільської ради у початкову школу.

        Запрошуємо Вас долучитися до громадського обговорення проекту рішення про перепрофілювання (зміну типу) ЗЗСО «Гімназія села Уляники» Копачівської сільської ради у початкову школу, перспективної, оптимальної, спроможної мережі закладів загальної середньої освіти Копачівської сільської ради на 2023-2024 навчальний рік.

        Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 78 Господарського кодексу України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

  • Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його Засновник.
  • Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.
  • Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення Засновника.

Відповідно до Закону України «Про освіту» (ст.25):

  • Засновник закладу освіти зобов’язаний: у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти.

      На території Копачівської сільської ради функціонує 6 закладів загальної середньої освіти, у яких навчається 758 учнів. Із них – 1 опорний ліцей із філією, 2 ліцеї, 3 гімназії.

          Найголовніше у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні. 

          На жаль, з кожним роком у нашій громаді, як і в Україні зокрема, зменшується народжуваність,  відповідно  зменшується кількість учнів, особливо старшої школи. У той же час саме наповнюваність класів є основною складовою розрахунку освітньої субвенції, яка визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і, яка передбачена виключно на заробітну плату педагогічним працівникам. Тобто освітня субвенція до бюджету надходить лише на ті класи, у яких наповнюваність становить не менше як 5 учнів.

        Станом на 01.09.2022 рік

Назва

ЗЗСО

Заг.

к-сть учнів

1 клас

2 клас

3 клас

4 клас

5

клас

6 клас

7 клас

8 клас

9 клас

Гімназія с.Уляники

37

0

5

0

6

8

3

0

5

10

Сьогодні у ЗЗСО «Гімназія села Уляники» навчається 37 учнів, працює 16 педагогів (2 – декретна відпустка), у розрахунку на одного вчителя це складає 2,64 дитини. У той же час, в опорному закладі «Ліцей села Копачівка» 287 дітей та 30 працівників, що складає 9,57 дитини.

Проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу, провівши засідання робочої групи відділу з питань гуманітарної політики Копачівської сільської ради було прийнято рішення про винесення на громадське обговорення питання перепрофілювання ЗЗСО «Гімназія села Уляники» у початкову школу.

Для учнів 5-9 класів буде забезпечено підвезення до опорного закладу «Ліцей села Копачівка».

Отже, з метою збереження за закладами освіти високого коефіцієнту при розподілі освітньої субвенції, збереження рівня заробітних плат педагогічних працівників, є потреба провести заходи щодо трансформації (зміни) мережі закладів освіти згідно прийнятого рішення сесії Копачівської сільської ради (додається).  

Крім того, заходи з оптимізації шкільної мережі дадуть можливість створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів.

 Формат проведення громадського обговорення:

Пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: Волинська область, Луцький район, село Копачівка (відділ з питань гуманітарної політики Копачівської сільської ради), електронна адреса: gumviddil_kopachivka@ukr.net

Також публічне громадське обговорення передбачатиме на території села Уляники: громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю та колективом ЗЗСО.

Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:

Адреса:  Волинська область, Луцький  район, село Копачівка.

Електронна адреса:  gumviddil_kopachivka@ukr.net

Прізвище та імя особи, визначеної відповідальною за громадське обговорення – Фенюк Наталія Володимирівна – начальник відділу з питань гуманітарної політики Копачівської сільської ради, телефон: 097 6107130.

 

Рішення №30/5 від 08.08.2023 року "Про перепрофілювання (зміна типу) ЗЗСО "Гімназія села Уляники" Копачівської сільської ради Луцького району Волинської області у ЗЗСО "Початкова школа села Уляники" Копачівської сільської ради Луцького району Волинської області"


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь