УВАГА! Як відбувається верифікація даних отримувачів допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам та перевірка місця проживання

Дата: 12.10.2023 15:40

Підтвердження права отримувати допомогу відбувається щомісяця.

Міністерство соціальної політики України (надалі – Мінсоцполітики) передає Міністерству фінансів України (надалі – Мінфін) інформацію про отримувачів допомоги, Мінфін проводить верифікацію даних за допомогою електронних систем та реєстрів (така верифікація здійснюється відповідно до Закону України “Про верифікацію та моніторинг державних виплат”).

За результатами проведеної верифікації Мінфін передає рекомендації Мінсоцполітики.

Варіанти результатів верифікації:

• отримувачі відповідають критеріям — допомога на наступний місяць автоматично продовжується;
  • отримувачі не відповідають критеріям, про що в системі формується відповідний статус із зазначенням конкретних причин;
  • потребує уточнення даних.

У разі незгоди з припиненням виплати допомоги на проживання отримувач може надати уповноваженому органу підтверджуючі документи.