Копачівська громада
Волинська область, Луцький район

УВАГА! Перейменування вулиць в Копачівській територіальній громаді

Дата: 05.03.2024 10:33
Кількість переглядів: 176

Фото без опису

Відповідно до Закону України від 21.03.2023  №3005–IX  “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» на території Копачівської територіальної громади досі існують вулиці, які підлягають перейменуванню.

Перелік вулиць Копачівської громади , які потрібно перейменувати:

Назва населеного пункту

Назва вулиці

1

с. Копачівка

вул. Першотравнева

2

с. Кроватка

вул. 1 Травня

Згідно термінів визначених цим Законом, органи місцевого самоврядування мали у піврічний термін (із 27 липня 2023 року до 27 січня 2024 року) реалізувати вимоги закону щодо перейменування вулиць. Оскільки на сесії Копачівської сільської ради депутати не підтримали перейменування вулиць, то повноваження переходить до сільського голови, який матиме ще три місяці, аби виконати вимоги закону - з 27 січня по 27 квітня 2024 року.

Якщо ж у попередніх двох випадках вимоги закону не будуть виконані, то повноваження отримає голова ОДА, який є і начальником ОВА. У нього буде ще три місяці на те, щоб завершити процес деколонізації в області своїм розпорядженням - з 27 квітня по 27 липня 2024 року.

Тому пропонуємо висловити свою думку щодо майбутніх назв вулиць. Опитування  можна пройти за посиланням: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdS26b-KeErMevQ6BHV-R-co-ISkJ82R0mRmU1BJZPKTQpXkQ/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

                                      

Роз’яснення щодо перейменування вулиць

    Для фізичних осіб згідно з чинним законодавством перейменування вулиці не є підставою для того, щоб переробляти правовстановлюючий документ на нерухоме майно. Усі документи, які знаходяться у власників, є чинними і юридичної сили не втрачають.

    Внесення коректив до правовстановлюючих документів проводиться за необхідності, зокрема, під час купівлі, продажу, відчуження об’єктів нерухомого майна, оформлення спадщини тощо. При цьому, при проведенні технічної інвентаризації та оформленні нових правовстановлюючих документів достатньо додати до документів офіційні дані щодо відповідного рішення органу місцевого самоврядування про зміну найменування вулиці.

    Що стосується перереєстрації місця проживання, слід зазначити, що тривалість цієї процедури не обмежена в часі. Перереєстрацію мешканці перейменованих вулиць можуть проходити під час заміни паспорта, оновлення фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли у людини виникає потреба звернутись до паспортиста.

    Щодо юридичних осіб та підприємців, то на них розповсюджується дія статті 16 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців”, який прийнятий з метою забезпечення органів влади достовірною інформацією про юридичних та фізичних осіб. Відповідно до цього закону, якщо в установчих документах юридичної особи містяться відомості про її місце реєстрації, то в разі зміни назви вулиці така юридична особа повинна внести зміни до установчих документів, які пов’язані зі зміною місця реєстрації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь