Копачівська громада
Волинська область, Луцький район

Запрошуємо до громадського обговорення щодо перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти «Гімназія села Залісці» Копачівської сільської ради

Дата: 22.05.2024 12:42
Кількість переглядів: 65

Фото без опису

Інформаційне повідомлення

про проведення громадського обговорення щодо проекту
рішення про перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти «Гімназія села Залісці» Копачівської сільської ради Волинської області у Залісцівську початкову школу Копачівської сільської ради Луцького району Волинської області

Найменування організатора громадського обговорення: Копачівська сільська рада.

Мета: врахування думки жителів Копачівської територіальної громади щодо рішення про перепрофілювання (зміну типу) ЗЗСО «Гімназія села Залісці» Копачівської сільської у Залісцівську початкову школу Копачівської сільської ради Луцького району Волинської області.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Господарського кодексу України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

- Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його Засновник.

- Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

- Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення Засновника.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Господарського кодексу України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

- Засновник закладу освіти зобов’язаний: у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти.

На території Копачівської сільської ради функціонує 6 закладів загальної середньої освіти, у яких навчається 720 учнів. Із них – 1 опорний ліцей із філією, 2 ліцеї, 3 гімназії.

Найголовніше у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні. 

На жаль, з кожним роком у нашій громаді, як і в Україні зокрема, зменшується народжуваність,  відповідно  зменшується кількість учнів, особливо старшої школи. У той же час саме наповнюваність класів є основною складовою розрахунку освітньої субвенції, яка визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і, яка передбачена виключно на заробітну плату педагогічним працівникам. Тобто освітня субвенція до бюджету надходить лише на ті класи, у яких наповнюваність становить не менше як 5 учнів.

Станом на 01.09.2023 рік

Назва

ЗЗСО

Заг.

к-ть учнів

1 клас

2 клас

3 клас

4 клас

5 клас

6 клас

7 клас

8 клас

9 клас

Гімназія с.Залісці

23-24н.р.

(мережа)

56

5

4

 

5

 

6

12

7

5

6

6

Гімназія с.Залісці

24-25 н.р.

(перспектив

на мережа)

50

0

5

4

5

6

12

7

5

6

Сьогодні у ЗЗСО «Гімназія села Залісці» навчається 56 учнів, працює 15 педагогів у розрахунку на одного вчителя це складає 3,7 дитини. У той же час, в опорному закладі «Ліцей села Копачівка» 277 дітей та 28 працівників, що складає 9,9 дитини.

Проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу, провівши засідання робочої групи було прийнято рішення про винесення на громадське обговорення питання перепрофілювання ЗЗСО «Гімназія села Залісці» у початкову школу.

Для учнів 5-9 класів буде забезпечено підвезення до закладу освіти «Ліцей села Кременець та «Ліцей села Березолуки».

Отже, з метою збереження за закладами освіти вищого коефіцієнту при розподілі освітньої субвенції, збереження рівня заробітних плат педагогічних працівників, є потреба провести заходи щодо трансформації (зміни) мережі
закладів освіти згідно запропонованого проекту рішення (додається).  

Крім того, заходи з оптимізації шкільної мережі дадуть можливість створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх
потреб учнів.

Формат проведення громадського обговорення:

Пропозиції та зауваження приймаються у письмовій та усній формі згідно чинного законодавства із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: Волинська область, Луцький район, село Копачівка,
вул. Ковельська, 48 (відділ з питань гуманітарної політики Копачівської
сільської ради),-mail:  gumviddil_kopachivka@ukr.net.

Також публічне громадське обговорення передбачатиме на території села Залісці: громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю та колективом ЗЗСО.

Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:

Адреса: Волинська область, Луцький район, село Копачівка, вул.Ковельська, 48 (відділ з питань гуманітарної політики Копачівської сільської ради),е-mail:  gumviddil_kopachivka@ukr.net. Прізвище та імя особи,визначеної відповідальною за громадське обговорення – Фенюк Наталія Володимирівна – начальник відділу з питань гуманітарної політики Копачівської сільської ради, телефон: 99-1-31.

Запрошуємо Вас долучитися до громадського обговорення проекту рішення про перепрофілювання (зміну типу) ЗЗСО «Гімназія села Залісці» Копачівської сільської у Залісцівську початкову школу Копачівської сільської ради Луцького району Волинської області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь