Копачівська громада
Волинська область, Луцький район

Головне управління ДПС у Волинській області нагадує про обов'язок сплати податків та зборів

Дата: 19.06.2024 14:25
Кількість переглядів: 31

Фото без опису

Сплачуючи податки, інвестуємо в перемогу над ворогом, - Головне управління ДПС у Волинській області

Головне управління ДПС у Волинській області звертається до керівників підприємств, фірм, установ і громадян, які мають заборгованість зі сплати податкових платежів до бюджетів різних рівнів із проханням погасити заборговані податки.

Саме своєчасні податкові надходження створюють фінансові умови для ефективної протидії ворогу в умовах військової агресії рф. Відтак внесок кожного платника податків у перемогу над загарбниками -важливий. Якщо у вас є потреба провести звірку щодо розрахунків із бюджетом, зробити це можна дистанційно, або завітавши до Центрів обслуговування платників за місцем податкової адреси.

Зокрема,  фізичні особи можуть провести звірку щодо належних їм активів і нарахованих податкових платежів. Головне управління ДПС у Волинській області пропонує таким платникам обов’язково відвідати Центр обслуговування платників за місцем своєї податкової адреси і  перевірити наявність заборгованості перед
місцевим бюджетом.

Звертаємо увагу! Отримати повну інформацію щодо нарахованих та сплачених податків, перевірити стан розрахунків із бюджетом, подати звіти чи отримати необхідну довідкову інформацію також можна в онлайн-режимі через електронний кабінет.

Про стан розрахунків з бюджетом, реєстраційні та облікові дані, інформацію щодо сплати податків і податковий борг можна дізнатися через мобільний застосунок «Моя податкова».

Нагадаємо, що сплата податків – це конституційний обов’язок. Зокрема, стаття 67 Основного Закону нашої держави зобов’язує кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Варто врахувати, що відповідно до статті 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України),юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами.

Відповідно до статті 16 ПКУ платник податків зобов’язаний сплачувати податки і збори в строки та у розмірах визначених ПКУ та законами з питань митної справи.

Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку несе платник податків, крім випадків визначених ПКУ або законами з питань митної справи.

Згідно зі статтею 38 ПКУ виконанням податкового обов’язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов’язань у встановлений податковим законодавством строк.

У разі порушення термінів сплати податків здійснюється нарахування штрафної санкції відповідно до статті 120 ПКУ, а також пені відповідно до статті 129 ПКУ за кожен календарний день прострочення його сплати.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь