На Волині громади залучили понад 600 мільйонів гривень плати за землю
За підсумками січня-листопада 2024 року громади Волині отримали в розпорядження 607,3 мільйона гривень плати за землю. Ця сума на 17,8 відсотка перевищує аналогічні показники минулого року.
Зокрема, у звітному періоді юридичні особи сплатили до місцевих бюджетів 485,7 мільйона гривень плати за землю. 121,6 мільйона гривень земельного податку перерахували до бюджетів громад фізичні особи-землевласники та землекористувачі.
«Майнові податки, до яких належить плата за землю - це стабільне джерело надходжень для кожної з громад. Тому мешканцям громад варто пам’ятати, що органи місцевого самоврядування потребують коштів для фінансування діяльності комунальних служб, закладів охорони здоров’я та освіти. Якщо виникатимуть критичні ситуації, то фінансувати ремонтні роботи об’єктів інфраструктури потрібно у найкоротші терміни, як і постійно дбати про фінансування заходів оборонного характеру. Всім, хто ще не сплатив до бюджету майнові податки, варто не зволікати з перерахуванням коштів», - наголошує в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк.
Посадовець підкреслив, що у період воєнного часу чесна сплата податків створює фінансові передумови для ефективної протидії загарбникові.
Оскільки чимало власників землі та нерухомості у минулі роки допустили податковий борг із майнових податків, Головне управління ДПС у Волинській області пропонує громадянам скористатися мобільним застосунком «Моя податкова» та постійно мати під рукою актуальну податкову інформацію, зокрема щодо реєстраційних даних, нарахованих податків і наявності податкового боргу. Громадяни та підприємці, які цінують сучасні інформаційні рішення, можуть завантажити цей мобільний застосунок і після ідентифікації за допомогою файлового або хмарного КЕП будь-якого надавача використовувати електронні сервіси податкової служби цілодобово.
Завантажуйте застосунок «Моя податкова» в AppStore або GooglePlay, ідентифікуйтеся онлайн за допомогою файлового або хмарного КЕП будь-якого надавача та використовуйте електронні сервіси ДПС.
Нагадаємо, що створення та впровадження сучасних цифрових рішень податкового адміністрування – серед головних цілей Національної стратегії доходів, яка передбачає удосконалення процедур податкового адміністрування та необхідна для забезпечення потенціалу задоволення фіскальних потреб у середньостроковій перспективі. Впровадження сучасних цифрових рішень дозволить спростити податкове адміністрування, зробивши процес більш прозорим, зручним та ефективним для платників.